Радомишльщина: про декомунізацію у районі та селі Борщів. фото

Шрифти

Понад 3 роки минуло з часу підписання президентом України Петром
Порошенком 4-х законів про декомунізацію, які вступили в дію з 21 травня 2015 року. Один з яких передбачав очищення мапи країни – встановлення процедури та строків перейменування об’єктів, які носять «комуністичні» назви.
Якщо у Радомишлі тодішні депутати так і не спромоглися прийняти рішення про перейменування вулиць, то за них цю справу зробив губернатор Житомирщини.


Проте у селах району процес перейменування був відданий на самостійність дій сільських рад та їх очільників.
Можливо саме тому ще й нині у декого виникають сумніви щодо назви вулиці «Совхутір», що на території Борщівської сільської ради після ознайомлення з документом який нині видають громадянам у Радомишльській ОТГ.
«Дзвінків з приводу назви вулиці до  мене було вже чимало. Всі чомусь вважають, що повна назва вулиці - Совєтський хутір.
Проте це не так. Колись на цій вулиці був великий липовий гай і у ньому водилося багато сов. Поодинокі дерева залишилися й тепер. Птахи сови й стали причиною назви хутора. Під час другої світової війни окупанти у цьому гаю побудували приміщення під склад боєприпасів» - розповідає Борщівський сільський староста Петро Макаров.

IMG 20190102 091007

У РАДОМИШЛІ СХОЖЕ, ЩО ЗАКОН ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ СТАЄ, ЯК ДИШЛО
Дещо ширше про перейменування вулиць у Радомишлі і не тільки