Шрифти

Профільна комісія  районної ради, нещодавно завдяки  навіюванню та ланцюжку  стандартних зачіпок В.Забігайла - завідувача юрвідділом  райради не погодилася з проектом рішення внесеним депутатом Володимиром Капранчуком про передачу  безхозної візитівки міста на баланс міської ради. Таким чином «ДУБИ», продовжують  і надалі перебувати  без господаря, гнити та руйнуватися, а територія навколо них також  залишається   бездоглядною, забур`яненою і засміченою. Такий «пейзаж»  шоденно споглядають люди і на його фоні вимушені фотографуватися.   Відтепер ініціатори «неодобрямсу»  мали б самі  брати  мітлу в руки  і хоч раз на тиждень  прибирати у вільний від роботи час сміття, періодично косити бур`яни, а під час дощу тримати на дубами парасолі.  Адже при прийнятті рішення не потрібно було порушувати чинне законодавство, чи повноваження  районної ради. Просто необхідно було б запропонувати міській раді прийняти у власність  комплекс, який тепер ніким не доглядається.  Ми забули  просту аксіому, що коли відхиляєш чужі пропозиції, то втілюй у життя власні конструктивніші і корисніші.  Наразі вийшло, як завжди.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до / проекту / рішення п’ятнадцятої  сесії  VІ скликання
від 26 квітня 2013року  № ..

«Про надання згоди на передачу у комунальну власність територіальної громади міста  Радомишля архітектурного комплексу «Дуби», розташованого на відрізку дороги Т-06-08 Овруч-Малин – Кочерів, км.128+250»

Архітектурний комплекс  «Дуби»  був побудований в 70-х роках минулого століття. Деталі  споруди виготовлені  у вигляді арки  з чотирьох    цілісних стовбурів багаторічних дубів на яких вирізьблені  барельєфи   мудрих старійшин,   три з яких  на  собі  утримують  ще один горизонтальний стовбур з вирізьбленим на ньому  масивним написом  «Радомишль». Проект, деталізування, художнє оформлення та різьблення  тоді проводила група  скульпторів з міста Києва.
Згодом, простоявши чверть століття комплекс, особливо його нижня частина, яка була встановлена безпосередньо на грунт,  став руйнуватися і, втративши свій привабливий вигляд, прийшов у непридатність .У 1996 році за сприянням Радомишльського лісгоспу, який  безкоштовно надав  свіжозрізані стовбури дубів,   та при допомозі міських скульпторів – художників,  які відтворили  ідентичність різьблення з попереднього комплексу, Радомишльська міська рада провела повну заміну всіх деталей  споруди. З того часу архітектурний комплекс уособлює в собі своєрідну  ексклюзивну візитівку нашого міста. Він  зайняв  постійне  місце на вітальних і рекламних листівках, логотипах, став емблемою різноманітної промислової продукції і багатьох інтернетівських сайтах та сторінках.  Ним милуються  та  щоденно споглядають тисячі людей котрі проїжджають по автомобільній дорозі повз нього.
На фоні комплексу залюбки фотографуються радомишляни, гості міста та району, випускники шкіл, весільні гурти та туристи. У районі та місті стало неписаним правилом  традиційно зустрічати  тут  гостей з хлібом - сіллю, а також прощаючись проводжати саме до цього місця.
Наразі комплекс не має власника. Він не перебуває на балансі у районній раді і районній державні адміністрації, міській раді, службі автомобільних доріг у Житомирській області, державному лісомисливському господарстві.
Тим часом  споруда старіє і втрачає архітектурне обличчя, а його дерев’яні елементи потребують постійного догляду, консервації від руйнівної вологи та атмосферних опадів.  Без господаря   територія навколо комплексу викошується від бурянів не систематично, очистка від побутового сміття проводиться вкрай незадовільно. Без фінансування  на його утримання подальше існування комплексу щорічно погіршується.
Автор: депутат районної ради                                                В.Капранчук.

радомишль-інфо

Популярні новини міста