Шрифти

radomyshl-info повідомляла /дивись публікацію «У Радомишльській раді переляк»/ що у зв’язку з проведенням громадської ініціативи щодо безперешкодного доступу до участі городян у роботі сесій міської ради розпочався збір підписів під відповідним зверненням. Однак міська влада на початку 2013 року зреагувала на випередження і круглий стіл, який займав весь сесійний зал ще з 2006 року, був демонтований та винесений. Натомість встановлені стільці.  Міському голові О.Ткачуку довелося прийняти одноосібне рішення під тиском громадськості. Таким чином було усунено грубе порушення регламенту міської ради та чинного законодавства, а зал для пленарних засідань з того дня став доступним і відкритим для городян.

Згодом  12 березня  2013 року на позачерговій сесії деякі депутати влаштували траурну жалобу за втратою викинутої стіни, яка розділяла їх від городян і дозволяла проводити пленарні засідання у закритому корпоративно-депутатському режимі. Тоді найбільше старався влаштувати обструкцію міському голові О.Ткачуку депутат – комуніст О.Розпутенко. Вочевидь, набутий досвід німецьких комуністів, які відгородили народ Східної Німеччини від Західної Європи і всього світу сумновідомою Берлінською стіною, твердо засів у головах  радомишльських  партайгеноссе. Утім у нього знайшлися і прибічники. Вони вимагали реанімувати та повернути столярний антидемократизатор до сесійної зали і дати їм  змогу знову розсістися по своїх за два роки насиджених місцях. Проте переміг того разу  здоровий глузд.

Щоб не втратити прихильників серед затятих  ортодоксів О.Ткачуку довелося задкувати і піти на компроміс. У сесійну залу втягли вже не круглий,  а інші - прямокутні столи. Якщо попередній стіл займав 2/3 площі малесенької сесійної зали, то теперішні трішки меншу. Словом від таких перемін кількість бажаючих радомишлян відвідати сесію аж ніяк  не збільшилася.

І ось 9 серпня 2013 року  на черговій сесії виявилося, що круглий стіл самочинно  О.Ткачуком був переданий районному відділу культури  без договору оренди. Під час голосування щодо надання дозволу на заключення договору оренди стола ортодокси знову витягли скелет із шафи. Розпочалася полеміка. Звучали пропозиції повернути  круглий стіл до зали бо він вже став невід’ємною частиною власного  комфорту для деяких депутатів.  Рішення не пройшло - його відклали до наступної сесії. Отже деякі народні обранці, дбаючи про зручне положення свої сідниць та депутатського тіла під час пленарних засідань, забули про конституційне право городян мати вільний доступ до участі у роботі сесій міської ради.

Частина депутатів у такому разі  має намір на наступній сесії провести поіменне голосування по цьому питанню  з метою люстрації перед міською громадою обранців, які відгороджуються від власних виборців.

radomyshl-info

Популярні новини міста