Шрифти

Ще  рано вранці церковні дзвони  Свято-Миколаївського храму сповістили радомишлян  про свято і початок богослужіння. Цього дня на Майдані Соборному було велелюдно. Сюди зійшлися містяни та прибули з навколишніх сіл селяни.  Ще у переповненому храмі йшло богослужіння, а  вже понад тисячу людей, утворивши «живий коридор», вишикувалися від воріт храму через весь Майдан понад магазином «Сільпо» очікували освячення меду , букетів з трав та квітів, тощо.

Спекотний серпень приніс нам три свята, що звуться Спасами, і перший з них — Медовий Спас – відзначається 14 серпня. У цей день колись починали збирати мед. За переказами, князь Володимир саме в цей день прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді». Християнська церква 14 серпня вшановує сім святих мучеників – братів Маккавеїв,які постраждали за відмову прийняти язичництво і прийняли мученицьку смерть.

Саме тому свято дістало ще одну назву – Маковія. Серед українців свято Маковія (Маковея) одне з найпоетичніших і найшанованіших. За давнім звичаєм, на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов'язана зі стародавньою настановою — перший урожай приносити Богові і лише після цього споживати самим. Цього дня у храмах також освячують букети з трав та квітів — "маковійчики". Здавна вважається: якщо не освятити квітина Маковія, то не буде квітнути господарство.

Наступний Спас — Яблучний — 19 серпня. До цього дня вже мають бути зібрані всі зернові, тому Другий Спас відзначають як свято врожаю — кінець літа.

 

radomyshl-info

Популярні новини міста