Шрифти

86 –річний мешканець села Нова Юрівка  Степан  Буднік, якого у селі добродушно, вочевидь, за його розкішну  бороду прозивають по імені головного героя відомого радянського фільму - Будулай  мовчав майже два роки. Утім прочувши, що постраждалі  від знущань місцевого   «лозинського» односельці масово пишуть заяви до районного відділу міліції і сам наважився розповісти приїзджим  з району  про наругу над ним. Він оповідає заступнику голови районної ради П.Горбачу, завідувачу юридичним відділом  райради В. Забігайлу, депутату райради В.Капранчуку про те, як  також і над ним збиткувалися за те, що насмілився підійти з вудкою до водойми.

За його словами він пережив стільки, що вже  ніколи  від страху за своє життя не візьме вудки у руки, не підійде до ставка на струмку, який  всього за два десятки кроків від  обійстя. Боїться за своє життя, бо спогади про той день у нього свіжі ще й сьогодні. Ще не  встиг він впіймати  рибину, як пролунали постріли.  Потім отримав від нападника дужий  удар чоботом у груди. Довго переконує, що  нападник стріляв  саме з мисливської рушниці. Бо ж  по війні  був призваний до армії, закінчив школу снайперів на Далекому Сході у Росії, розпізнати зброю йому не складно.

-          Добре, що  падаючи зачепився  за щось  на крутому березі та не скотився у  ставок, а то втопився б,  і ніхто не побачив би від чого… - з болем у голосі оповідає Буднік.

Потім переповідає  про залякування розправою,  про погрози…

Ще довго старенький, який пережив  німецьку окупацію, набачився всього не може заспокоїтися,  незважаючи на запевнення , що більше такого не станеться.

Далі більше. Побачивши районне начальство у різних кутках обох сіл Нова Юрівка та Глиниця підходили селяни. У всіх на вустах одне -  розповіді про збиткування над односельцями місцевого "лозинського". І прохання зупинити свавілля.

radomyshl-info