Шрифти

Ось таким, як видно на світлині,  небезпечним упродовж багатьох років був міст через річку Черча  по вулиці Великій Житомирській, яка веде туристів з усього світу до замку.   Зіяючим проваллям  у перекритті  залізобетонних плит під якими шумів потічок річки у будь-який час на необережного пішохода чатувала небезпека. Особливо у вечірній та нічний час, адже  тут  у темну пору  доби ліхтарі не горять, вулиця не освітлюється. Один необережний крок міг мати фатальні наслідки.

Нині, завдяки  музею української домашньої ікони, який нарешті помітило вище керівництво держави,  розпочато капітальний ремонт дороги до замку. На перший погляд здавалося, що шляховики,  традиційно,  зрізавши старий, зношений  вже до 85%   шар асфальтобетонного покриття, покладуть нову дорожню суміш і на тому ремонт закінчиться. Утім перше  враження, як виявилося, було помилковим. За ремонт дороги взялися по-справжньому, серйозно і капітально.  Заміні та ремонту підлягає не тільки помережене суцільними, немов павутина, тріщинами асфальтове покриття, а й інженерні споруди.  Поверхня вулиці  щедро рясніє  колодязями систем каналізування та водопостачання міста. 90%  відсотків колодязів зруйновані.  Саме через них «спотикаються» автомобілі. Будівельники взялися за ремонт кожного з таких.  На деяких замінюють розбиті бетонні плити на нові,  на інших - видаляючи зруйновані частини конструкції,  підсилюють свіжим бетонуванням.

А згаданий вище  міст  через  річку Черча  невдовзі святкуватиме друге народження. Його провалені плити будуть замінені на нові,  а саме  мостове перекриття   ще й підсилиться монолітним масивом  добре армованого бетону.  За розрахунками шляховиків така реконструкція   з успіхом витримає навантаження  від сучасних автофур  та інтенсивного руху транспорту. Окрім того шляховики упродовж всієї вулиці  ведуть косметичну  стрижку сотень, роками недоглянутих, багаторічних дерев, видаляюючи  старі, засохлі гілки. Від того вулиця освітлюючись молодіє, стає просторішою і красивішою. Словом дорога з усіма її інженерними спорудами оновлюється на очах містян, оперативно,  швидко  і, головне, якісно.                 РАДОМИШЛЬ-ІНФО

 

 

 

o