Шрифти

Трихінельоз - паразитарна хвороба тварин і людей, збудником якої є живородяча нематода трихінела. Статевозрілий гельмінт паразитує у кишечнику людей і тварин, а личинкова стадія - у поперечносмугастих м’язах. Тварини заражаються при поїданні інвазованого м’яса та незнезаражених продуктів забою тварин, а також інвазованих трупів собак, котів, щурів.

Через 2-3 доби після вживання інвазованого м’яса у шлунково - кишечному тракті гельмінт стає статевозрілим і народжує до 1500 личинок, які з кровотоком мігрують та локалізуються в м’язах. Личинки стають інвазованими через 16-17 днів, через 30-35 днів навколо них формується сполучнотканинна капсула, яка через три місяці починає кальцинуватися. Людина заражається трихінельозом при поїданні непроваренного або погано провареного м’яса. В шлунку капсула паразита розчиняється, і з неї виходить личинка довжиною 1 мм, в тонкому відділі кишківника вона швидко росте і уже через 2 доби стає статевозрілою трихінелою. Народжені личинки трихінел потрапляють у лімфатичну систему і з кровотоком мігрують та локалізуються в м’язах діафрагми, гортані, грудних м’язах та м’язах кінцівок. При захворюванні у людини підвищується температура тіла, з’являється слабкість, набряки ніг. Симптоми захворювання проявляються за 1-1,5 міс. до кальцинування личинок трихінел.

Кожна людина повинна сама дбати про своє здоров’я. Перш за все не можна купувати на стихійних ринках м’ясо свиней, нутрій, диких тварин, вживати в їжу не досліджене м’ясо забитих тварин у своєму власному господарстві.

Часто захворювання на трихінельоз у людей носить груповий характер. Як правило, це буває після забою свині, коли гостинні господарі запрошують рідню та сусідів на “свіжину”, де вживають м’ясо забитої тварини, тому ветеринарна служба району застерігає: м’ясо, отримане при забої всіх видів тварин незалежно від форми власності, повинно проходити ветеринарно-санітарну експертизу, а потім вживатися в їжу.

При забої тварин необхідно обов’язково проводити трихінелоскопію свинячих туш і, при знаходженні в м’ясі навіть однієї трихінели, не допускати м'ясо в їжу людям та тваринам.

Управління ветеринарної медицини в Радомишльському районі

РАДОМИШЛЬ-ІНФО

Популярні новини міста