Шрифти

Чимало містян у Радомишлі, купуючи продукти, надають перевагу магазину «Брусилівські ковбаси» . Дійсно тут завжди людно, адже на прилавках великий асортимент м’ясних виробів від виробника.

Однак на відсутність розпорядку роботи об’єкту торгівлі деякі радомишляни вимушено звернули увагу тільки 31 грудня.

 

В останній день року, що добігав кінця, кожен  готуючись до святкового столу, бажав придбати свіжий і якісний продукт. Зранку, з 8-ї  години,  того дня магазин був на замку продовж тривалого часу. На дверях не було ні розпорядку роботи, ні будь-якої інформаційної таблички. Словом  люди старшого покоління, які ностальгують за минулим,  переконалися щодо тепершніх "порядків" та  "переваг" приватної торгівлі над  колишньою державною та кооперативною.

Відсутня табличка з режимом  роботи і сьогодні, станом на 17 січня. Продавець пояснює причину – міняли вхідні двері. А про зручність городян та мешканців району, вимоги Закону України  забули.

Варто було б нагадати усім, хто вільно себе почуває у сфері приватного бізнесу: маєте приміщення, куди заходять покупці та клієнти, — тоді ви зобов’язані розмістити інформацію про режим роботи. Табличка з режимом роботи обов’язково повинна бути біля входу до магазину на видному місці, а в кафе, перукарнях, автомайстернях та інших об’єктах надання послуг — на фасаді.

Коли плануєте години і дні роботи, час перерви, зважайте на особливості вашого бізнесу, асортимент, розташування точки і звички відвідувачів.

Якщо закриваєте об’єкт для проведення санітарного дня, технічного переобладнання, на ремонт тощо, поруч з інформацією про режим роботи слід розмістити оголошення про дату і період, на який будете закрито.

Нагадаємо, що власник магазину або закладу зобов’язаний дати споживачеві достовірну і доступну інформацію про режим роботи (п. 3 ст. 17 ЗУ «Про захист прав споживачів»). І хоча в законодавстві прямо не прописано, що до таблички про час роботи повинен додаватися якийсь документ, він можете видати наказ або рішення про встановлення режиму роботи. Якщо з перевіркою  прийде Служба захисту прав споживачів і вимагатиме підтвердити достовірність інформації про режим роботи, такий документ усуне всі запитання.

Іноді власнику доводиться змінювати режим роботи, наприклад, якщо бізнес сезонний — влітку підприємець працює до 22:00, а взимку в цьому нема сенсу. Або, попрацювавши за одним графіком, розуміє, що він неефективний. Тоді підприємець видає нове рішення, яким скасовує чинний режим роботи і встановлює новий.

Підприємець режим роботи встановлює самостійно і не зобов’язаний погоджувати його з жодними органами за винятком деяких об’єктів торгівлі.

Популярні новини міста