ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ – ЗАСНОВНИЦЯ МУЗЕЮ «ЗАМОК «РАДОМИСЛЬ» ЗВЕРНУЛАСЯ ДО СТУДЕНТІВ

Шрифти

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ – ЗАСНОВНИЦЯ МУЗЕЮ «ЗАМОК «РАДОМИСЛЬ» ЗВЕРНУЛАСЯ ДО СТУДЕНТІВ — Інтернет газета міста Радомишль - періодичне інтернет видання міста Радомишль Радомишлянам  для яких місцевий музей старовинних ікон  «Замок «Радомисль» став гордістю за своє місто, як нікому,  добре відома громадянська позиція,  біль і переживання за українську ідентичність та її культуру, щирий патріотизм засновника музею – О.Богомолець.  І, мабуть, для нікого не стала несподіванкою сьогоднішня публікація у  громадсько – політичному порталі  «РУПОР ЖИТОМИРА»  звернення Ольги Богомолець у якій йдеться про наступне:

«Ольга Богомолець звернулася до студентів Національного медичного університету ім. Богомольця! 28.11 13:12 Це звернення до студентів відома лікар, музикант та громадський діяч Ольга Богомолець розмістила на своїй сторінці у фейсбук.

Ольга Богомолець. Відкрите звернення до студентів медиків.

Дорогі мої колеги, студенти Національного медичного університету ім. Богомольця!
Колись, поступаючи до свого вузу, ви обрали для себе найшляхетнішу професію – рятувати життя людей. Ви кинули виклик смерті – найстрашнішому нашому ворогу. І ви стали на шлях боротьби. Сьогодні ваші співвітчизники, старі та молоді, чоловіки, жінки, студенти – вийшли на майдани по всій країні, щоби захистити свій вибір і своє право на гідне життя у спільній європейській родині. На жаль, багато з вас залишилися осторонь. Але ми – вільні громадяни у вільній державі, і наше право, обов’язок перед самими собою, нашими батьками і нашими майбутніми дітьми зробити все, щоб наша країна в першу чергу звільнилася від менталітету рабства, покори та мовчазної згоди на будь-який злочин. Ми всі хочемо гідного життя, поваги до особистості, свободи та щастя. І ми обов’язково цього доб’ємося! Мій прадід – Олександр Олександрович Богомолець, – іменем якого названий ваш університет, став для мене прикладом не тільки видатного вченого, але й особистості, яка навіть у найскладніших умовах завжди відстоювала свої принципи та переконання.
Він не тільки врятував мільйони людей своїми винаходами консервування і переливання крові, але й зберіг сотні людських життів під час сталінських репресій, ризикуючи власною свободою та життям. Його виключали з університету за відверту, чесну і активну позицію, але це не завадило йому стати видатним вченим. І сьогодні ті, хто забороняють вам висловити свою позицію, демонструють власне боягузтво, ганьблять ваш університет та пам'ять Людини, іменем якої він названий. Їм не вдасться вас зламати та принизити. З вами – вся країна. На вашому боці ваші колеги-студенти, представники громадськості, засобів масової інформації, політичних сил та прості люди. І сьогодні вашої допомоги потребує вся країна. На вас чекають інші студенти з інших вузів. І на вас чекають десятки та сотні тисячі батьків, братів та сестер.

З повагою, Ольга Богомолець


RuporZT »