НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ПРОТИЕПІОЗОТИЧНА КОМІСІЯ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ Б'Є ТРИВОГУ

Шрифти

НА РАДОМИШЛЬЩИНІ ПРОТИЕПІОЗОТИЧНА КОМІСІЯ  РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ Б'Є ТРИВОГУ — Інтернет газета міста Радомишль - періодичне інтернет видання міста Радомишль

5 червня 2015року на території мисливського клубу «КСК» в Білковському лісництві,між 29-30 квадратом був знайдений труп дикого поросяти віком біля 3-х місяців.

Від нього був відібраний пат матеріал та направлений в ДНДІЛДВСЕ м.Київ. В 23.00 цього числа був отриманий позитивний результат на африканську чуму свиней експертний висновок № 003877п.м.3/16

АЧС (або хвороба Монтгомері) є висококонтагіозною хворобою домашніх та всіх видів диких свиней. Однаково сприйнятливі всі вікові групи. Клінічна картина АЧС подібна до клінічної картини КЧС, характеризується високою температурою, втратою апетиту, крововиливами на шкірі й у внутрішніх органах та загибеллю тварин в середньому за 2-10 днів. Викликається АЧС ДНК-вмісним вірусом. За наявності високовірулентної форми вірусу АЧС смертність сягає 100%. Вакцинація та методи лікування проти цієї хвороби не розроблені.

Станом на 6.07.2015 на території Радомишльського району функціонуе 1 суб’єкт господарювання, який утримує свині.

•ТОВ «ФІДЕССПЕС» в с. Заблоть (98 гол.).

Також функціонують підсобні свиногосподарства (всього утримується 69 гол. свиней):

•в Радомишльському ЛМГ (53 гол.);

•Радомишльському психоневрологічному інтернаті (16 гол.).

В індивідуальному секторі населення Радомишльського району утримується 2788 гол. свиней.

В мисливських господарствах налічугться 386 голів диких свиней

ДП «Радомишльське ЛМГ 45 гол.

Радомишльська УТМР 77 гол.

Мисливський клуб «КСК» 186 гол.

Мисливський клуб «Радомишльські мисливці» 36 гол.

Мисливський клуб «Нова Буда» 42 гол.

В 2014 року держветінспекторами проведено 14 планових перевірок роботи свиногосподарств Радомишльського району. При цьому керівникам свиногосподарств було направлено 6 приписів. Притягнуто до адміністративної відповідальності 5 осіб на загальну суму 799 грн.

Службою держветмедицини району також проводяться:

•обстеження дворів в населених пунктах Радомишльського району на предмет виявлення захворюваності та загибелі свиней;

•ветеринарно-санітарний контроль та нагляд на агропродовольчому ринку ККП «Ринок» та місцях забою свиней;

•навчання – тренінги з оперативного реагування відповідно до плану дій при підозрі захворювання на африканську чуму свиней;

•ведеться роз’яснювальна робота серед населення про небезпеку даного захворювання.

В зв’язку з вищевикладеним, враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо АЧС, з метою недопущення розповсюдження цієї хвороби на територію району державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Радомишльській районній державній адміністрації (далі – НПК)

ВИРІШУЄ:

1.Інформацію служби держветмедицини в Радомишльському районі про епізоотичну ситуацію щодо АЧС взяти до відома.

2.Визначити територію Білковского лісництва територією епізоотичного вогнища (30 квартал), та накласти карантинні обмеження.

3.Визначити зону захисту в радіусі 3 км в яку входять населенні пункти Білка, Таборище, Спорне.

4.Визначити зону спостереження в радіусі 50 км, в яку входять Радомишльський район, Малинський, Брусилівський, Коростишівський, Черняхівський та Бородянський.

5.Встановити ветеринарно-санітарні та міліцейські пости на дорозі Радомишль-Макарів.1-на роздоріжжі Білка – Біла-Криниця; 2-на в’їзді в село Білка,зі сторони Макарова. Термін-негайно. Виконавці:Управління ветеринарної медицини у Радомишльському районі, відділ УМВС у Радомишльському р-н.

6.На постах організувати цілодобове чергування спеціалістів ветмедицини та представників міліції. Термін-негайно. Виконавці:Управління ветеринарної медицини у Радомишльському районі, відділ УМВС у Радомишльському р-н.

7.Забезпечити пости ємкостями для збору продукції та засобами освітлення у нічний час. Термін-негайно. Відповідальний: дирекція клубу КСК.

8.Унеможливити в’їзд на територію вогнища (30 квартал) транспорту та проникнення громадян. Термін-негайно. Відповідальний: дирекція клубу КСК.

9.Заборонити Радомишльському ДЛМГ вивіз деревини з епізиотичного вогнища та загрозливої зони. Термін- до моменту зняття карантину. Відповідальний: Радомишльське ДЛМГ.

10.Створити групи по зменшенню популяції диких свиней (бродячих собак, котів) в загрозливій зоні

11.Від усіх загиблих та відстрелених свиней відібирати матеріал та доставляти в Житомирську РДЛВМ. Термін – по мірі надходження матеріалу.Відповідальний: директор Радомишльської ДЛВМ.

12.Забов’язати начальника управління ветеринарної медицини в Радомишльському районі, заступнику голови НПК Філоненко В.А.:

A.Вживати усіх застережних ветеринарних заходів щодо недопущення розповсюдження захворювання свиней на АЧС.

B.Здійснювати контроль за виконанням вимог «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014 № 81,та «Інструкції про заходи з профілактики та ліквідації класичної чуми свиней» затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України №2 від 19.01.94р. всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з розведенням, вирощуванням та утриманням свиней на території району.

C.Тримати на особливому контролі свиноферми на території Радомишльського району. Здійснювати нагляд щодо додержання ними порядку роботи у «закритому режимі».

D.Приймати міри щодо проведення 100 % вакцинації та ревакцинації всього поголів’я свиней господарств усіх форм власності проти КЧС.

E.Тримати на контролі здійснення епізоотичного нагляду за популяцією диких кабанів (для своєчасного виявлення трупів тварин, їх паталогоанатомічного розтину та обов’язкового вірусологічного дослідження).

F.Тримати на контролі проведення обов’язкових серологічних досліджень на наявність антитіл до вірусу чуми тощо у диких кабанів, відловлених для переселення в інші місця.

G.Додержуватись державного плану серологічного моніторингу діагностичних досліджень диких кабанів. Забезпечити проведення лабораторного моніторингу АЧСта КЧС в дикий фауні (у першу чергу серед ослаблених і підозрілих щодо захворювання диких кабанів).

H.Тримати на контролі ветеринарно-санітарну експертизу всієї відстріляної на території Радомишльського району дичини, в т.ч. диких кабанів.

I.Тримати на контролі дослідження матеріалу на АЧС,КЧС та трихінельоз від усіх відстріляних диких кабанів.

J.В разі виявлення захворювання, загибелі свиней з підозрою на АЧСабо КЧС, терміново організувати лабораторні дослідження щодо виключення даної інфекційної хвороби.

K.Здійснювати контроль за переміщенням підконтрольних вантажів на основних автошляхах Радомишльського району. Оперативно реагувати на повідомлення працівників Радомишльського РВ УМВС України про затримання підозрілих вантажів, підконтрольній службі держветмедицини (сировини тваринного походження, тварин без відповідних супровідних документів). Забезпечити оперативні виїзди держветінспекторів автотранспортом.

L.У засобах масової інформації висвітлювати питання небезпеки виникнення на території району АЧС та КЧС, заходи що вживаються для недопущення занесення в район збудника цієї хвороби.

M.Забезпечити оперативне інформування районних установ та організацій щодо виявлення фактів підозри на захворювання свиней АЧС або КЧС зокрема Радомишльску РДА, Радомишльську СЕС, Радомишльский РВ МВС тощо.

N.Здійснювати нагляд за роботою агропродовольчого ринку ККП «Ринок» у м. Радомишль по вулиці Котовського, 32 (далі – ринок) де здійснюється реалізація харчової продукції, підконтрольної ветеринарній службі. Контролювати на цьому об’єкті додержання вимог ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Ветеринарно-санітарних правил для ринків» від 04.06.1996 № 23, «Правил торгівлі на ринках» № 57/188/84/105 від 26.02.2002, «Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами» від 11.07.2003 № 185 тощо.

O.Здійснювати нагляд за роботою лабораторії ВСЕ на ринку.

P.Відповідно до ст. 5, 7, 11, 13, 35, 36 ЗУ «Про безпечність та якість харчових продуктів», ст. 107, ст. 238, ст. 255 КУпАП в межах плану роботи управління (здійснення планових заходів державного нагляду за підконтрольними суб’єктами господарювання) на території ринку виявляти факти реалізації небезпечної харчової продукції, підконтрольної ветеринарній службі. По виявленим фактам порушників притягувати до адміністративної відповідальності. Небезпечну харчову продукцію вилучати з обігу відповідно до ЗУ «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції».

Термін – постійно.

Q.Перевірити дотримання свиногосподарствами Радомишльського району роботи у «закритому режимі» та виконання ними вимог цього рішення НПК. Про наслідки перевірок інформувати голову Радомишльської районної державної адміністрації. Термін – в межах плану роботи управління (здійснення планових заходів державного нагляду за підконтрольними суб’єктами господарювання).

13.Забов’язати начальника Радомишльської районної державної лікарні ветеринарної медицини Плечко С.Г.:

A.Це рішення НПК розмножити та під розпис вручити:

•керівникам/власникам тваринницьких господарств, в яких утримуються свині, Кравченко І.І. ТОВ «ФІДЕССПЕС», директору психоневрологічного інтернату;

•органам місцевого самоврядування Радомишльського району;

•директору Радомишльського ЛМГ Дмитренкуо І.В.., голові президії Радомишльського ТМР Сидоренку М.А., головному мисливствознавцю ТОВ «КЛУБ «КСК» Вознесенскому Б.В., директору мисливського клубу «Нова Буда» Снітко В.Л., голові правління РРГУ «Радомишльські мисливці» Пархоменко С.А., ДП «Радомишльський лісгосп АПК» Грушко С.В.;

•голові правління агропродовольчого ринку ККП «Ринок» Кучерявенку І.І.;

•директору торговельного майданчика КП «Кооператор» Бількевичу П.Г.;

•начальнику Радомишльського РВ УМВС в Житомирській області ;

•головному спеціалісту Малинського міжрайонного управління державної санітарно-епідеміологічної служби у Житомирській області Хрущ А.А.

Термін – негайно.

B.Регулярно проводити облік свинопоголів’я, яке утримується в присадибних господарствах населення Радомишльського району.

C.З громадянами Радомишльського району, які в присадибних господарствах утримують свиней, проводити відповідний інструктаж щодо АЧС та КЧС, змісту та вимог п. 18 цього рішення НПК.

D.Здійснювати контроль за виконанням вимог «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.03.2014 № 81, всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з розведенням, вирощуванням та утриманням свиней на території району.

E.Здійснювати постійний безпосередній контроль за роботою свиногосподарств Радомишльського району у «закритому режимі» та виконання ними вимог цього рішення НПК. У разі виявлення порушень негайно письмово інформувати про це начальника управління ветеринарної медицини в Радомишльському районі.

F.Тримати на особливому контролі рух свиней на свинофермах громадського та в господарствах індивідуального секторів населення, особливо в тих, які знаходяться у приватній власності громадян, працюючих на свинофермах, а також у безпосередній близькості до свиноферм та автотрас.

G.Забезпечити проведення обов’язкових серологічних досліджень на наявність антитіл до вірусу чуми тощо у диких кабанів, відловлених для переселення в інші місця.

H.Проводити 100 % вакцинацію та ревакцинацію всього поголів’я свиней господарств усіх форм власності проти КЧС. В першу чергу проводити її в «загрозливих зонах», зокрема с. Кочерів, яке знаходиться на автомагістралі Київ-ЧОП (республіканського значення) та біля лісних масивів.

I.Додержуватись державного плану серологічного моніторингу діагностичних досліджень диких кабанів. Забезпечити проведення лабораторного моніторингу АЧС в дикий фауні (у першу чергу серед ослаблених і підозрілих щодо захворювання диких кабанів).

J.Забезпечити дослідження матеріалу на АЧС,КЧС та трихінельоз від усіх відстріляних диких кабанів.

K.Проводити ветеринарно-санітарну експертизу всієї відстріляної на території Радомишльського району дичини, в т.ч. диких кабанів (дане питання узгоджувати з директором Радомишльського ЛМГ Дмитренко І.В., головою президії Радомишльського ТМР Сидоренко М.А., головним мисливствознавцем ТОВ «КЛУБ «КСК» Вознесенским Б..В., директором мисливського клубу «Нова Буда» Снітко В.Л., головою правління РРГУ «Радомишльські мисливці» Пархоменко С.А.).

L.Забезпечити здійснення епізоотичного нагляду за популяцією диких кабанів (для своєчасного виявлення трупів тварин, їх паталогоанатомічного розтину та обов’язкового вірусологічного дослідження).

M.В разі виявлення захворювання, загибелі свиней з підозрою на АЧС або КЧС, терміново забезпечити проведення лабораторних досліджень щодо виключення даної інфекційної хвороби.

N.Слідкувати за надходженням від лісомисливських господарств Радомишльського району інформації про популяції диких кабанів на території району, шляхи міграції таких тварин. Інформацію аналізувати та надавати управлінню ветеринарної відповідні пропозиції.

O.Проводити роз’яснювальну роботу в мисливських господарствах Радомишльському районі щодо небезпеки вживання в їжу дичини, в т.ч. м’яса диких свиней, яка не пройшла обов’язкове дослідження в лабораторії ветеринпрно-санітарної експертизи та не допущена до споживання людям.

P.У засобах масової інформації та листівками висвітлювати питання небезпеки виникнення на території району АЧС та КЧС, заходи що вживаються для недопущення занесення в район збудника цієї хвороби.

Q.Доводити до органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування Радомишльського району інформацію про епізоотичну ситуацію, яка склалася щодо АЧС та КЧС в світі та України.

Термін – постійно.

R.Проводити із спеціалістами ветеринарних установ району навчання-тренінг з оперативного реагування відповідно до «Плану дій при підозрі захворювання на АЧС незалежно від типу ведення господарства та форм власності». Термін – постійно.

S.Про виконання п. 3 цього рішення письмово повідомити начальника управління ветеринарної медицини в Радомишльському районі, заступника голови НПК Філоненко В.А. Термін – до 14.08.2015.

14. Забов’язати керівнику психоневрологічного інтернату Довжик Н.Г.Директору Радомишльського ЛМГ Дмитренко І.В. підтримувати «закритий режим» роботи в підсобних господарствах.

15. Забов’язати адміністрації тваринницького господарства, в якому утримуються свині, ТОВ «ФІДЕССПЕС» в с. Заболоть Олійник І.І., Кравченку І.І.:

15.1 Перевести господарство в «закритий режим» роботи. Термін – до 10.07.2015.


15.2. В зв’язку з неможливістю забезпечення роботи підконтрольної свиноферми в «закритому режимі» у відповідності до «Ветеринарно-санітарних правил для спеціалізованих свинарських підприємств», затверджених Головним управлінням ветеринарії та Державною ветеринарною інспекцією Держагропрому СРСР 04.11.1986 (забезпечення наявності суцільної огорожі свиноферми, воріт, санітарного пропускника, постійно діючого дезбар’єру, дезкилимка, спецодягу тощо) прийняти рішення про самоліквідацію поголів’я свиней в тваринницькому господарсті ТОВ «ФІДЕССПЕС» в с. Заболоть. Термін – негайно.

15.3. Про виконання п. 9 цього рішення письмово повідомити начальника управління ветеринарної медицини в Радомишльському районі, заступника голови НПК Філоненко В.А. за адресою: 12201, м. Радомишль, вул. Котовського, будинок 34. Термін – до14.08.2015.

16 Забов’язати сільським головам, виконкомам сільських рад та селищної ради Радомишльського району:

16.1 Сприяти службі ветеринарної медицини в проведенні заходів щодо профілактики чуми свиней.

16.2 Надавати допомогу спеціалістам ветеринарної медицини в проведенні вакцинації свинопоголів’я проти КЧС в особистих селянських господарствах.

16.3 При проведені масових заходів чітко дотримуватись вимог знешкодження харчових відходів.

16.4 На підконтрольній території заборонити та не допускати торгівлю м’ясосировиною подвірного забою.

16.5 Активізувати роботу виконкомів. Відповідно до ст. 160, ст. 221, ст. 255 КУпАП на підконтрольній території виявляти факти торгівлі харчовими продуктами в невстановлених місцях. По виявленим фактам складати протоколи про адміністративні правопорушення і передавати їх в суд.

16.6 Провести перепис свиней на території с/р. та інформувати письмово начальника управління вет медицини до 10.07.2015року.

16.7 Відслідковувати факти загибелі свиней та ставити до відома спеціалістів державної ветеринарної медицини.

16.8 Тримати на контролі питання загибелі та утилізації трупів тварин у населення.

16.9 Широко проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо профілактики АЧС.

16.10. Розглянути на сесії ради питання виділення коштів на придбання біопрепаратів для забезпечення стійкого епізоотичного благополуччя та здоров’я тварин громади.

Термін – постійно.

16.11 Про вжиті заходи та проведену роботу і рішення сесії письмово повідомити начальника управління ветеринарної медицини в Радомишльському районі, заступника голови НПК Філоненко В.А. за адресою: 12201, м. Радомишль, вул. Котовського, будинок 34. Термін – до 14.08.2015.

17. Забов’язати голову Кримоцької с/р Галіцкого В.Б.

17.1 В населених пунктах які входять до зони захисту Білка, Таборище, Спорне провести облік свиней,попередити власників про заборону продажу,переміщення,вигульного утримання та безконтрольного забою свиней.

17.2 Заборонити вивіз та ввезення будь яких домашніх тварин.

17.3 Провести знищення гуманним методом всіх бродячих собак та котів.

18 Забов’язати громадян Радомишльського району, які в присадибних господарствах утримують свиней:

•терміново повідомляти службу держветмедицини в Радомишльському районі про випадки захворювання та падежу свиней;

•не допускати згодовування свиням харчових відходів тваринного походження в непровареному вигляді;

•не проводити подвірний забій свиней без проведення їх передзабійного огляду спеціалістами державної ветеринарної служби;

•не вживати та не реалізовувати свинину без дослідження продуктів забою в лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчому ринку ККП «Ринок» в м. Радомишль;

•не купувати продукти тваринного походження в місцях стихійної торгівлі;

•не допускати контакти власних свиней із дикими тваринами та сторонніми особами.

Термін – постійно.

19. Рішення підлягає оприлюдненню.

Відповідно до п. 8 ст. 41 ЗУ «Про ветеринарну медицину», п. 14 положення про Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при Радомишльській районній державній адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Радомишльської РДА від 17.06.08 р. № 167, рішення НПК, прийняті у межах її повноважень, є обов’язкові для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, власниками тварин та громадянами.